14 Şubat 2011 Pazartesi

Bu Sene de Bekar mı Gezdiniz?

Etrafta bolca kırmızı kalp gördüğümüz günlerdeyiz. Peki bu kalpler sizde neyi çağrıştırıyor:

•“Seviyor ve seviliyorum, harika” mı diyorsunuz,
•“başarısız aşk hayatınızı” hatırlayıp üzülüyor musunuz,
•hayatınızda özel biri olsun olmasın, bundan bağımsız olarak “kendinizi seviyor musunuz”,
•yoksa “benim zaten birsürü derdim var, bir bu mu eksik” diyorsunuz?
Hadi gelin bir “sevgililer günü mucizesi”yaratalım:

Öncelikle lütfen “sevilen” olduğunuzu bilin. Daima şunu hatırlayın; siz sevilmeye layıksınız, bunu hakediyorsunuz ve öncelikle de Yaradan tarafından seviliyorsunuz. Annenizin, babanızın, arkadaşlarınızın size sevgilerini gösterdikleri, özel olduğunuzu hissettiğiniz anları hatırlayın. Hissettiğiniz bu sevgiyi çekin içinize ve içinize dolduğunu hissedin, ve de tutun orda.. Ne zaman kendinizi kötü hissetseniz çağırın bu hissi ve sevildiğinizi bilin. Geriye bir tek sizin kendi kendinizi sevmeniz kalıyor.

Kendinizi sevmek içinse önce şuna bir bakın: Geçmişte yaşadığınız, sizi üzen – inciten ilişkileriniz yüzünden kendinize kızıyor musunuz, “ne salakmışım, şu özelliğini görmemişim / beni üzmesine izin vermişim / boş yere uzatmışım” diyor musunuz? Cevabınız evetse ilk iş kendinizi affetmek.. Yaptığınız ve söylediğiniz herşey için kendinizi affedin..

Bundan sonra sıra sizi üzen kişiyi affetmeye geliyor. Zor olacak mı diyorsunuz, haklısınız. Çok üzüldünüz, çok gözyaşı döktünüz, yemeden içmeden kesildiniz. Burda lütfen şunu düşünün, affetmek karşınızdaki kişi için değil, kendiniz için yaptığınız bişeydir. Yaşadığınız acıyı ve kalp ağrısını taşımayı artık bırakırsınız, bu ilişkiden almanız gereken dersi alırsınız ve yolunuza devam edersiniz. İşte bunun için affetmek, duyduğumuz tüm olumsuz hisleri serbest bırakıp şifalandırmak çok önemli ve gereklidir. Kendinizi daha yüksek bir enerji ve farkındalık seviyesine çıkarırsınız.

Yaşadığınız aynı tipteki ilişkiler döngüsüne bir bakın.. Ne tip insanları kendinize çekiyorsunuz, ilişkileriniz ne şekilde başlıyor ve bitiyor? Benzer noktaları listeleyin, işte size temizlemeniz / şifalandırmanız / değiştirmeniz gereken inançlar, davranışlar…

Hayatımızda biri olduğu zaman kendimizi iyi, değerli, tam ve mutlu hissederiz. Oysa bu doğru değil. Hayatımızda biri olsun olmasın biz değerli ve tamız. Lütfen değerinizi, mutluluğunuzu bir başkasına bağlamayın. Önce kendi varlığınızı kutlayın, sevdiğiniz sevmediğiniz özelliklerinizi yazın, “kendinizi tam olduğunuz gibi sevin ve kabul edin”. İşte bunu yaptığınız anda muhteşem bişey yapmış olursunuz..

Yaşamak istediğiniz ilişkiyi en doğru zamanda, en güzel ve kolay şekilde hayatınıza çekebilirsiniz. Lütfen bunun olabileceğine inanın, güvenin ve sabırlı olun. Daima hatırlayın; sevgi sizinle ve sizde başlar. Siz kendinizi sevdiğiniz ve kabul ettiğiniz zaman sevildiğiniz, kabul edildiğiniz, takdir edildiğiniz ve onurlandırıldığınız ilişkiyi de çekersiniz. Ben bunu başardığımda 35 yaşımdaydım..

Sevgimle kucaklarım…

Hiç yorum yok: