8 Kasım 2010 Pazartesi

Sana Bir Önerim Olacak, Hayatından Mikropları At!..

Biz "mutluluk grubu" olarak 2.toplantımızı yaptık, pek güzel oldu.. Yeni arkadaşlarımız geldi, eskilerden gelemeyenler oldu, derken iyi oldu yani.. :) Mutluluk projesini yahoo grup yerine blogdan yürütmek fikrini konuştuk. Bu fikir değerlendirme aşamasında henüz, zira yeni bir bloga daha kanalize olmak benim için biraz zor olacak. Bu blog üzerinden yürütülebilir belki, grup üyeleri olanı biteni, yaptıklarını yorum olarak buraya yazabilirler.. Fikirlerinizi, önerilerinizi paylaşmak ister misiniz?

Kararlarımızı, bizi mutlu ve mutsuz eden şeyleri gözden geçirdik. Hani bizi mutlu edecek ama enerjimiz olmadığı için yapamadığımız şeyler için enerjimizi artırmaktan başlamıştık ya, olayın dolap düzeltme kısmı daha derin konulara doğru akmaya başladı. Mesela;

* hayır diyememek,
* bizim kontrolümüz dışında hayatımıza yapılan müdahaleler,
* sınırlarımızı ihlal eden arkadaşlarımız,
* insanları ve tabii ki kendimizi olduğumuz gibi kabul edememek,
* yanlış anlaşılmak / yanlış anlamak / iletişim ve ifade sıkıntıları da en az evdeki dağınıklıklar, kapağı açılınca üstümüze gelen dolaplar kadar enerji kaçağına sebep oluyor.

Bunların herbiri zaman zaman bizi rahatsız edip hayatımızı zorlaştırabiliyor.. Halıların tüyleri arasına giren mikroorganizmalar gibi.. Ee o zaman ben de bir Serdar Ortaç şarkısıyla cevap veriyorum: Sana bir önerim olacak, hayatından mikropları at.. :)

Hadi bu hafta bunlara bir bakın; hangileri sizin de hayatınızda var, ve burda yazılmayan başka neler var sizi rahatsız eden?

Mutlu haftalar, sevgimle kucaklarım..

Hiç yorum yok: