1 Ekim 2010 Cuma

Ne Yaptığınızı Biliyorum...

Koca kış geçti; iş-güç, hastalık sağlık, çocukların okulu, büyüklerin ziyareti, yetişmeyen işler, yazılması gereken raporlar, toplantılar, bitmeyen koşturmalar, düzeltilmeyi bekleyen dolaplar, tüm kış düğmesini dikemediğiniz için giyemediğiniz gömleğiniz, elden kalınca 50 gün kalan dağ gibi ütüler, 2 kap yemek için alışveriş ve koşarcasına geçen zaman...
Baharın göz kırptığını yağmurlardan, havanın bir açıp bir kapamasından, tam da güneş açmışken nezle olmaktan pek farkemediniz..
Koşturmaktan terlediğiniz sıcak yaz günlerindeydi sıra, neyse ki güneş enerjinizi artırmıştı biraz.. Ve çok şükür okullar kapandı, en azından çocukların ilginç performans ödevleri ile uğraşmanız gerekmeyen günler geldi, babaanne / anneanne yanına gönderdiniz çocukları ve az biraz nefes alabildiniz..
Bedeninizin dinlenmeye, zihninizin ve ruhunuzun sakinliğe sükunete ihtiyacı vardı; şu kuyruğu birbirine dolaşmayan tilkileri tatile yollamaya karar verdiniz.. Daha tatilin başında ayağınız burkuldu, havuzun kaydırağına başını çarpınca çocuğunuzun kaşı yarıldı, yiyip içip bi de kilo alıp, dinlendiğinizi anlayamadan döndünüz..
Di mi.....???
Ve bir gün, serin bir Ekim sabahına uyandınız.. İşte tüm ihtişamıyla sonbahar.. “Bir yıl daha bitiyor” dediniz umutsuzlukla.. “Ömür geçiyor.. Ortada bişey yok... “ Neyse güneş hala biraz parlıyordu.. :)
Oysa ne umutlar, planlar, listelerle başlamıştınız yeni yıla; biliyorum..
Şimdi size iyi bir haberim var:
Yıl böyle geçti diye böyle bitmesi gerekmiyor.. Otomatik pilottan çıkma zamanı.. 2010’u keyifle ve hayatınıza bişeyler katmış olarak bitirmek, 2011’e enerji ve kararlılıkla başlayabilmek için birlikte keyifli bir adım atacağız..
Bir projeye başlıyoruz.
Çok yakında...
Kucaklarım sevgimle :)

1 yorum:

Baturhan dedi ki...

2011 yılı gezi takvimi projesi mi..? Keh keh.. Ben varım..