7 Temmuz 2009 Salı

Tırmık İzi...

İşte beklenen an... Tanımaktan, yollarımızın kesişmesinden, hayatlarımıza belki de birer iz bırakmış olmaktan mutluluk duyduğum sevgili arkadaşımız Handan'ın aynı adlı blogundan yola çıkan Tırmık İzi yayında:

“…‘Orta halli bir memur çocuğu olarak köy ve kasaba okullarında okumuş, nereye gidilmişse oranın insanı ile bir tutulmuş, ayağına paslı çivi saplanmış, köpek ısırmış, kedi tırmalamış yani tabiattan koparılmadan şantiye şartlarında yetiştirilmiş bir fanîyim. Devletimin kayıtlarında da emekliliği henüz dolmuş spiker kadrosunda geçerim!’ cümleleriyle kendisini tanıtan Handan DEMİRALP; ‘Her şey yeterince olmalı hayatta; ne çok eksik, ne çok fazla... Tadında kalmalı yani, lastik gibi uzamamalı, yorulan, eskiyen, tavsayan ne varsa tamamını ardında bırakıp, terk etmeyi, ayrılmayı göze alıp, kullanılmayan giysileri ayıklar gibi ayıklamalı insan hayatındaki kavramları. Ki; yenilere yer açabilsin.’ diyor.

Tırmık İzi, bir sanal günceye ad olarak konmuş olsa da hayatın bütün gerçekliğini içinde barındırıyor. İnancın köşe taşlarına yuvarlanan cümlelerle, rûhunu san’âttan almış bir ‘ifade ustası’nın kendisini dillendirdiği bir eser olarak yüreğinize dokunuyor ve gönül tellerinizi akort ediyor.................."

Kitabının sana ve hepimize hayırlı olmasını gönülden diliyorum Handancığım..
Hayrı çok, kazancı bol Olsun.. :)

3 yorum:

Handan Demiralp dedi ki...

Bu yolculuğun önemli bir kısmında yanımda oldun, çok sevdiğin ve eşi olduğun adam da öyle... O sebeple ben bunu çok değerli buluyorum, hani sanki hepimizin hikâyesi, herşeyden biraz var içinde, yaşadığımız ne varsa bir tutam gibi... Varlığıma katıldığınız için şükran doluyum, sevgimle kucaklıyorum...

Cheetos dedi ki...

çok doğrusun Handancığım, hepimizin hikayesi, zira hepimiz BİRiz..

Baturhan dedi ki...

Döktürmüşsünüz kızlar..