5 Ocak 2009 Pazartesi

Yeni Yayın Dönemi :)

Geldi geliyor derken yeni yılın 5. günündeyiz; 4 günü bitirdik, 5.yi eskitmekteyiz. Kimimiz 2008 planlarımızı gözden geçirip bazı düzeltmeler yaptık, kimimiz yepyeni maddeler koyduk listelerimize, kimimizse herhangi bir plan yapmadan, hedef koymadan başladık. Başlangıcımız nasıl olursa olsun hepimiz için geçerli olduğunu düşündüğüm birşey var: Pekçok insan hergün kendi hayatlarında ve / veya başka insanların hayatlarında nasıl bir fark yaratabileceklerini bulmaya / öğrenmeye çalışıyor. Pekçok insan hergün önemli olanı anlamayı, işin özüne odaklanmayı istiyor. Eğer siz de bu insanlardansanız; bir katkıda bulunmak, bir fark yaratmak, olumlu bir etki yapmak istiyor ama belki de ne yapacağınızı, nereye gideceğinizi, doğru zamanın ne zaman olduğunu veya diğer insanları da olaya nasıl katacağınızı bilmiyor olabilirsiniz.

İşte bu nedenle bundan böyle “Her Pazartesi 1 Adım” başlığıyla bu konuları gözden geçireceğiz. En basit ve sade haliyle, lafı dolandırmadan ve işin özüne dokunarak kendimizin ve başkalarının hayatlarında bir fark yaratmak için neler yapabiliriz, ona bakacağız.

“Neden Pazartesi?” diyebilirsiniz. Biliyorsunuz Pazartesi haftanın en sevilmeyen günü, adına sendrom bile var. :) Tatilin bittiği, işe dönmek zorunda olduğumuz, diyete başladığımız ya da sigarayı bırakmaya karar verdiğimiz ve bu nedenle de streslendiğimiz gün.. Bu güne değişik bir anlam yükleyerek Pazartesilerin imajını değiştirmek ve böylece Pazartesileri daha önemli ve özel bir hale getirmek şeklinde bir hedef koydum: 52 Pazartesi’nde sizi bir fark yaratmak için, konuşmaktan öte gerçekten bir eylemde bulunmaya götürecek 52 aktivite... Her haftanın aktivitesini yaptıkça bunların aslında ne kadar kolay, manalı ve çok da zaman almayacak şeyler olduğunu göreceksiniz. Ve tabii bunları yapmanın gerekliliğini de..

Yapacaklarınız öyle büyük uzmanlıklar gerektirmiyor. Ama bişeyler yapıyorken, birilerine bi hizmet sunuyorken, hatta kendimiz için bişeyler yapıyorken dostça ve güleryüzle davranırsak bir fark yaratmak için en basit ve etkili yolu kullanmış oluruz. İnsanların hayatlarına yapacağımız küçük bir etki, aslında ruhumuza kattığımız unutulmaz bir tecrübe olacak.. Her Pazartesi sizi daha güçlü, başarılı, merhametli yapacak ve hiç beklemediğiniz şekilde ödüllendirecek..Ve sizin bu coşku ve heyecanınız etrafınızdaki insanlara da yayılacak.. :)

Evet, herşey sizinle ve sizde başlıyor. Bir fark yaratmanın sorumluluğunu almaktan geçiyor. Bunu yapacak gücü zaten içinizde taşıyorsunuz. Kendinizi ve rolünüzü hafife almayın; gelecek Pazartesi değil, bu Pazartesi başlayın...

Pazartesi randevularını heyecanla bekleyeceksiniz.. :)

7 yorum:

funda dedi ki...

ben heyecanla beklemeye başladım bile.. ilk bölüm haftaya mı başlıyor. daha bir hafta mı var yani..

serpil dedi ki...

Çok sevindim Çiğdemcim :)

Mehtap P.G dedi ki...

tamam.. ben pazardan hazirim boyle bir seye zaten.. (ben pazarlari da hic sevmem, onun icin de bir formul var mi?)

Basak dedi ki...

Çok güzel bir öneri... Son paragrafınız herşeyi özetlemiş. bugünün kararını aldım bile.
Sevgiler

Cheetos dedi ki...

evet arkadaşlar başladık, ilkini biraz önce yayınladım.. Mehtapcım pazartesileri bi halledelim, pazarlara da bakarız bi ara :)))

Brajeshwari dedi ki...

izlemedeyim...

Nilambara dedi ki...

ben de ben de... ;)

ve kutluyorum, harika bir girişim...
sevgilerimle,