30 Eylül 2008 Salı

İyi Bayramlar...

Bu sabah bayram kahvaltımızı keyifle yaptık, en güzeli çay içmekti.. Su ve çay üstüne içecek tanımıyorum.. :)
Bugün düşündüm de, bayramlar gündelik hayatın yoğun temposuna bir tatil vesilesi olarak ilaç gibi gelse de, olayın daha can alıcı bir başka yönü daha var: Yine gündelik telaşlar arasında kaybolup giden ziyaretler, edilemeyen telefonlar, aranamayan dostlar.. Birilerinin bizi araması, mesaj yollaması, ziyaretimize gelmesi ne kadar güzelse ve hoşumuza gidiyorsa; bizim de birilerini aramamız, mesaj yollamamız, ziyaretlerine gitmemiz o kadar güzel ve hoşa gidiyor.. Ve bayramı kendimize tatil yapıp bunun tadını çıkarırken, bir büyüğü aramak, bir hastayı ziyaret etmek, bir arkadaşa 2 satır mesaj yazmak da onlara tat vermez mi?
Herkese sevdikleriyle birlikte, sağlık, mutluluk, huzur dolu bir bayram ve tatil keyfi diliyorum..
"Bugün bayram erken kalkın çocuklar
Giyelim en güzel giysileri
Elimizde taze kır çiçekleri
Üzmeyelim bugün annemizi........."

İyi bayramlar.. :)

4 yorum:

Adsız dedi ki...

iyi bayramlar çitosum, iyi bayramlar tüm sevdiklerim, iyi bayramlar tüm sevmeyenlerim, iyi bayramlar dünya. Tüm sevgili ölmüşlerim sizleri çok özlüyorum ve tüm yaşayan sevdiklerim, sizleri hep sevecegim :)

Nilambara dedi ki...

İyi Bayramlar Sevgili Cheetos :)

Bugün benim bayramım, çok yakın bir hasta ziyareti ile başladı. Hayata hep çok güzel bakan, çok gururlu ve çok güzel genç bir kadının, kımıldamadan, gözkapaklarını dahi açamadan, anlatacak daha pekçok şeyi varken bir nefes sesi dahi veremeden öylece günlerdir yattığı yatağının baş ucunda başladı...

ve birkez daha inandım ki, görebildiğimiz, konuşabildiğimiz, yürüyebildiğimiz, hareket edebildiğimiz hergün zaten bayram...

Nice Bayramlara, sağlıkla...

Cheetos dedi ki...

sevgili İsimsiz, size de iyi bayramlar,
ve sevgili Nilambara
"görebildiğimiz, konuşabildiğimiz, yürüyebildiğimiz, hareket edebildiğimiz hergün zaten bayram..." diyerek ne doğru demişsin.. Sağlıkla aldığımız her nefese şükürler olsun ve o güzel yürekli kadına da acil şifalar olsun..

Baturhan ATABEY dedi ki...

Bu isimsiz kim yahu? :)