13 Ağustos 2008 Çarşamba

Çöp Kamyonu Kanunu...

Sevgili arkadaşım Belgin'den gelen bir internet mesajını paylaşmak istiyorum bugün.. Bu güzel hikaye için teşekkürler Belgincim..

Bir gün bir taksiye atladım ve havaalanından hareket ettik. Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önümüze çıktı. Taksi şoförü sert bir şekilde frene bastı, kaydı ve diğer arabaya çarpmaktan milim farkıyla kurtuldu. Diğer arabanın sürücüsü camdan başını çıkartıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.

Taksi şoförü ise ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Ve gerçekten çok arkadaşçaydı. Sordum: 'Neden bunu yaptığınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastaneye gönderecekti. '

Taksi şoförü bana, şimdi 'Çöp Kamyonu Kanunu' dediğim şeyi öğretti.

Şoför pek çok insanin çöp kamyonu gibi olduğunu açıkladı. Her tarafta çöp dolu olarak dolaşıyorlar; kızgınlık, öfke ve hayal kırıklığı dolular. Çöpleri biriktikçe onu bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar ve bazen sizin üzerinize bırakabiliyorlar. Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın. İşin anafikri şu ki, başarılı insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler. Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla 'size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için dua edin.'

Hayat %10 onunla ne yaptığınız, %90 onu nasıl alıp karşıladığınızdır.

Yüzünü güneşe dönen insan gölge görmez... :)

3 yorum:

Adsız dedi ki...

cheetosum ya, bu saate kadar (bu arada saat gece yarısını çoktan geçti) kendimi nasıl hissettiğimi, nasıl ve neler yapmak istediğimi bilmiyordum. Aslına bakarsan epey karışık bir cümle oldu ama silmeye kıyamadım ya.. Blogdaki yazılarını okurken inanılmaz bir duygu hasıl oldu başımda, anlayamadım ya da anladım da yorumunu yapamadım.

Kısaca hayatımda olumlu ve güzel değişiklikler yapmak istiyorum............KESİNLİKLE (ŞÜKO)

Adsız dedi ki...

Ne güzel ne doğru bir açıklama. Gerçekten de başkalarının stresini üzerimize atmalarına izin vermemek gerekiyor.

Sitenizi , mevsimlerden Roma sitesi sayesinde yeni keşfettim, keyifle okuyorum.

Sevgiler
Emel

Cheetos dedi ki...

Hoşgeldiniz sevgili Emel, ne iyi ettiniz.. sevgilerimle..