11 Şubat 2008 Pazartesi

Lise Biteli 22 Yıl Olmuş..

Etli biber dolması diye diye sonunda dün öğleden sonra kurutulmuş patlıcanlarla birlikte biberleri doldurup bir tencere dolma pişirdim; oh tadı süper olmuş, ellerime sağlık :)

Şimdi tatilin başına dönüş: Bu haftasonu Cumartesi günü dışardaki işlerimizi halledelim, Pazar günü de evdeki işlerimizi yapalım demiştik. Evdeki iş derken yarım kalan şeyler, dosyalanacak dokümanlar, düzeltilecek çekmeceler filan.. Ee feng shui’ye göre bunlar dağınıklık sayılıyor ve enerji tıkanıklıklarının giderilmesi için evdeki patlak ampüllerin bile hemen değiştirilmesi gerekiyor..


Neyse Cumartesi günü bir akrabamızı hastanede, günlerdir ağır bir soğukalgınlığı geçiren annemi de evde ziyaret ettikten sonra elimde 15 kitaplık bir listeyle kitapçıya gittik. Bilenler vardır, burası Tunalı Hilmi’deki Diapason adlı kitapçı. Tasfiye nedeniyle bayağı indirim yapmışlar, listemdeki kitapların hiçbirini bulamadım ama başka 10 kitabı alıp çıktık. :)

Akşam ise lise arkadaşlarımla buluştuk. Ben 1980 - 1986 arasında Ankara Anıttepe Lisesi'nin orta ve lise kısımlarında okuduğumdan bazısı ortaokuldan, hatta bi kaçı taa ilkokul beşinci sınıftan arkadaşım.. Geçen yaz yıllar sonra birbirimizi bulduğumuzdan bu yana bu 4. buluşmamız oldu. Kim kimi seviyormuş, hangi hocanın sınavında kopyalar çekilirmiş, kimi de ne gıcıkmış hiç kopya vermezmiş, kimi okulun en güzeliymiş, kimi en çalışkan.. Ama herkes kardeşmiş ve de ne güzel yıllarmış ki kimi hayatının sadece o yıllarına dönmek istermiş.. 22 yıl önceki çocuksu ifadeli yüzlere artık anne - baba, işadamı - iş kadını olgunluğu oturmuş, saçlar dökülmüş, kilolar alınmış.. Ama anılar hatırlanırkenki heyecanlar tıpkı o zamanlardaki gibi, yine çocukça; bunu çok seviyorum..

Hiç yorum yok: