30 Aralık 2007 Pazar

Yeni Yıl İçin Gönlümden Gelenler..

Her yeni yılı taze umutlar, planlar, dilekler ve beklentilerle karşılıyoruz.. 2008 için de eminim hepimizin kafasında iyilik, güzellik ve mutluluk adına pekçok şey vardır. Öte yandan her yeni yılın bir misyonu ve kişiliği var. Çinliler yıllar boyunca tuttukları kayıtlar neticesinde her 12 yılda bir, benzer olayların tekrar ettiğini gözlemişler. Bu döngünün farkına vardıktan sonra da benzerliklerden yola çıkarak her yıla bir hayvan ismi vermişler. 2007’nin bitişi ile gelen “2008 Fare Yılı”nda 12 yıllık yeni bir döngü başlıyor:

*2007 : 2+0+0+7=9

9, sonu temsil ediyor; bir döngünün tamamlanmasının, bir dönemin bitişinin sembolüdür.. Öte yandan biliyoruz ki, bitişin olduğu her yerde, başlangıç da vardır.

*2008 : 2+0+0+8=10, 1+0=1

1’in özelliği, kendisinden önce gelen 0’ın hiçliğin simgesi olması, 1’in ise varoluşu anlatmasıdır. Kendisini izleyen bütün sayıların içinde o vardır, 1 diğerlerinin yaratıcısıdır.

Fare yılları bereket ve şansın mucize fırsatlarla geldiği yıllar ve tabii unutmayalım ki “mucizeler inananlar içindir”.. :) 2008'in yıl elementi toprak olduğundan, bilinçsel gelişimimiz de bu yıl süper, süperrrr....

Feng Shui’yi duymadan kalmamıştır sanırım; en temel ve basit anlatımıyla yaşadığımız yeri arındırmak ve evren enerjisini yaşam alanlarımızda harekete geçirmekle ilgili esasları gösteren eski bir Çin öğretisidir. İlk kural da dağınıklıklardan kurtulmak; zira atılmayıp öbekler oluşturan eşyalar enerjinin mekan içerisinde rahatça dolaşmasını engellediğinden, yaşamımızda engellere ve olumsuzluklara sebep olur. Bazı yerlere gittiğimizde rahatsızlık hissedip hemen oradan çıkmak istememizin; bazılarındaysa kendimizi çok rahat hissetmemizin sebebi budur. Feng Shui uygulaması yapılırken öncelikle bu yığınlardan arınırsak hayatımızın tıkalı olan o yönlerinin açılmaya başladığını farkederiz. Buna hizmet etmek üzere yeni yıla kendimizi ve evimizi hazırlamakla ilgili bazı küçük ipuçları şöyle:

* Evlerinizdeki arızalı aletleri onarın, kırık veya bozuk ne varsa evden uzaklaştırın; işe patlamış ampulleri değiştirmekle, dolaplarda çiçek ekerim diye (annem bunu sıkça yapar :)) biriktirip atmaya kıyamadığınız bardak / kavanozları atmakla başlayabilirsiniz. Eskidiği için kullanılmayan eşyalarınızı, modası geçtiği için 1 yıldan fazladır giymediğiniz giysilerinizi ihtiyaç duyanlara verin, dolabınızda yeni giysilere yer açın.

* Sokak kapınızın önüne yepyeni bir paspas alın ve yeni yılın ilk dakikalarında kapınızdan içeri ilk siz girin. Kapı eşiğinde iyi dileklerinizi ve arzularınızı aklınızdan geçirerek, büyükçe bir narı da kırabilirsiniz.

* Evinizde bir yeni yıl temizliği yapın, tıpkı bir bayramı karşılar gibi. Yeni yılın ilk sabahı evinizin bütün pencerelerini açın, evinizi havalandırırken, aynı zamanda yüksek volümde bir müzikle, içeride sıkışıp kalmış negatif enerjinin evi terketmesini sağlayın. Tabi ki tütsüler ve mumlar da evin enerji hareketi için faydalı objelerdir.

* Yeni yıldan beklediğiniz mutluluğu armağanlar vererek paylaşın. Paylaşmak mutluluğunuzu kat kat artırır. Yeni yılda sevdiklerinize ve kendinize hediyeler verin: Yeni bir aşk isteyenlere yatak odalarının aşk yönünde kullanmak üzere aşkı simgeleyen objeler, mutlu çift resimleri; sınava çalışan ya da işlerinde başarılı olmak isteyen arkadaşlarınıza çalışma masalarına konmak üzere kristal top ve kaplumbağa figürü armağan edebilirsiniz. Sahip olduğumuz tüm güzel şeyler paylaştıkça çoğalır, fiyatına / büyüklüğüne bakmayın; armağanlarınızı gönülden verin..


Yeni yılda kendim için ve herkes için bilinç düzeylerimizin daha da yükseldiği, olayların bizler için uygun ve bütünün hayrına gerçekleştiği, farkındalık dolu, bolluk – bereket dolu ve keyifli günler diliyorum..

Hiç yorum yok: